Korku Evi

Zamanı değerlendirmek için belki de en son moda interaktif eğlence korku evi. Korku’nun neresi eğlenceli mi dediniz? Adrenalin’ in bu boyutunu hiç denememiş gibisiniz. Hemen anlatalım.korku evi

Son yıllarda sayıları hızla artan kaçış oyunları, yurdun her yerinde dikkati çekiyor. Ancak elbette bu iş kopyala-yapıştır biçiminde yapıldığında biraz derme çatma oluyor ki, bazı oyunların hiç zevk vermemesi de bundandır. Korku evi tanımı esasında bizim iddiamızdır. Pek çok kaçış oyunu “korku” iddiasında bulunmaz. Çünkü aslında korku konsepti oluşturmak biraz zordur. Sunumu komik pozisyona düşürebilir ve/veya hiç korku vermeyebilir.

Elbette sadist bir korkudan bahsetmek istemiyoruz. Dozunda, heyecan veren ve huzursuz etmeden, oyuna devam etme hissi uyandıran korku bizim takip ettiğimiz rotadır. Her ne kadar kimileri için çok korkunç olsa da, aslında bu göreceli bir konudur, biz ortalama düzeyi yakalamaya çalışıyoruz.

Korku evi oyunu, bir ekip çalışması biçiminde, bilmecelerin çözülerek kapalı bir odadan çıkılmaya çalışılmasıdır. Elbette oyun içerisinde, görsel ve işitsel efektler bulunmakta ve oyunun etkili bir senaryo biçiminde ortaya çıkmasını sağlamak için azami gayret gösterilmektedir.

Her şeyin yanında bir kaçış oyunun etkisi, senaryonun özgünlüğü ve gücüdür. Oyun, ne kadar gelişmiş bir teknik kurguya sahip olursa olsun, senaryo ve içerik etkili değilse, zevk vermez, korkutmak bir yana dursun, güldürür.

Biz tamamen özgün senaryolar kullanıyoruz. Dünya’nın hiç bir yerinde bizim senaryolarımızın bir benzeri yoktur (şubelerimiz hariç). Korku Evi kavramına pek çok özgün ögeyi de katmış olmaktan, bu noktada sektörde fark yaratmaktan gurur ve onur duyuyoruz.

Alcatraz Korku Evi, dünya’daki örnekleriyle mukayese edilebilecek standartlarda, gelişmiş senaryolar üretmektedir. Elbette fiziksel koşullar bakımından Dünya’da daha büyük örnekler vardır. Ancak en büyük ve komplike örneğin efekti dahi, bizim senaryolarımıza denk haz verecektir.

Korku evi oyunu toplu oynanan bir oyundur. Bireysel eğlenceye uygun değildir. Birden fazla kişi ile oynanmalıdır. Bizim oyunlarımız ise, 2-5 kişi arasında oyuncuyu kabul etmektedir. Bu sayede ekip olarak bu heyecanı yaşamış olur, arkadaşlarınızla hoş vakit geçirirken, bir korku senaryosunu bizzat yaşamış olursunuz. Korku evi, korku filmi seyretmek yerine, o filmin içinde yaşamak gibidir. Hazzı tarif edilemez.

Konseptimizde, canlı ögeler, sağlığa zararlı faktörler kesinlikle bulunmamakta olup, oyunlarımız tamamen güvenlidir. Ekibimiz sizin güvenliğiniz için azami gayreti harcamaktadır.